Czas a wdrażanie zmian

 

Czas a wdrażanie zmian

 

  1. Ile razy miałeś / miałaś pomysł na usprawnienie działania swojej firmy i ile razy pozostał on niewdrożony ?
  2. Ile razy Twój pracownik albo Klient miał pomysł na usprawnienie działania Twojej firmy i ile razy pozostał on niewdrożony ?

 

Dlaczego tyle pomysłów pozostało niezrealizowanych ? BRAK CZASU ?

 

Wdrażanie zmian ma to do siebie, że przegrywa w codziennych priorytetach zadań. Zawsze ważniejsze będzie to by zamówić na czas towar od dostawcy albo by obsłużyć kolejnego Klienta.

Nie pomaga nawet świadomość tego, że pewne rzeczy można robić prościej, wydajniej, ograniczając błędy. Tak zwana „bieżączka” zawsze wygrywa. Czy tak też jest w Państwa firmie ?

 

Czas a wdrażanie zmian

 

Z prowadzeniem przedsiębiorstwa jest podobnie jak z prowadzeniem samochodu. Wciśnięcie pedału gazu powoduje, że samochód pozwala nam się przemieścić. Dostarczenie produktu / usługi dla Klienta generuje przychody dla firmy. Im więcej gazu, tym szybsza jazda. Im większa sprzedaż tym większe przychody.

Jednakże samochód, aby nam służył wymaga przeglądu. Podobnie jest z przedsiębiorstwem.

I tak jak nie jest możliwe by jednocześnie być z samochodem w warsztacie i jechać nim, tak samo w przedsiębiorstwie nie jest możliwe skuteczne wdrożenie zmian równocześnie obsługując Klienta czy dostawcę.

 

Auto serwis

Strategiczna decyzja o rozpoczęciu systematycznego wdrażania zmian oznacza uznanie konieczności i zapewnienie takiej organizacji pracy by w budżecie godzin pracowników bezwzględnie zarezerwować czas pracy wolny od bieżącej obsługi dostawców i Klientów. Tylko wtedy istnieje szansa na konstruktywną refleksję nad tym, w jakim kierunku zmierza firma, co można zrobić by działać wydajniej, a następnie by skutecznie i sprawnie wdrożyć zaplanowane działania.

Oczywistym jest, że ten zarezerwowany czas kosztuje. Często trudno, go zaakceptować, bo w swej istocie nie tworzy bezpośrednio przychodu dla firmy. Czy można z niego zrezygnować ? Można. Tak samo jak w przypadku jazdy samochodem można zrezygnować planowanej wymiany rozrządu albo zimą z oskrobania zmrożonych szyb. Pytanie tylko jak daleko można dojechać prowadząc w podobny sposób firmę ?

Czas a wdrażanie zmian

 Wdrażanie zmian jest zbyt ważne,
aby robić to przy okazji...

Kontakt

504-207-642
Tomasz Andrzejewski
os. XXV-lecia 2a/9
58-260 Bielawa

tomasz@mspdoradztwo.pl

Log in